Eesti

Paljud mingil määral fotograafiaga tegelenud inimesed on kindlasti kokku puutunud probleemiga, kus tehtud on hunnik pilte, mida vähemalt lähedased kangesti näha tahaksid. Suurte piltide veebi üleslaadimine aga võtab tohutult aega ning mõnel juhul võib ka veebis pildi avamine oma aja võtta. Või siis ei mahu üle 1500 pildi resolutsiooniga 3000+xmidagi plaadile või mälupulgale ära. Mida siis nendega teha?

Üks lihne rohi selle vastu on olemas vähemalt Microsoft Windows XP kasutajatele. Nimelt pakub Microsoft vähemalt Windows XP kasutajatele huvitava programmikeste paketi nimega PowerToys. Eelpool mainitud probleemi aitab lahendada sellest paketist programmike nimega ImageResizer. Alla saab selle laadida siit, vasakult servast altpoolt viies programmike.

Paigaldades tekitab see pildifailidel parema hiirenupuga klõpsates hüpikmenüüsse uue käsu, Resize Pictures.

Hüpikmenüü

Nüüd ei jää muud üle, kui valida mingis kaustas suuruse muutmist ootavad failid (kõikide failide valimise teeb lihtsamaks klahvikombinatsioon Ctrl + A), klikata valitud failide peal parema hiire nupuga ja anda käsklus Resize Pictures. Kui valikusse jääb ka mõni muu fail, kui pildifail, siis ärge heitke meelt, neid faile ImageResizer ei puutu. Avanenud dialoogis saab juba valida, kui väikseks pildid teha.

Veebi jaoks oleks sobilik valida Large, aga kui soovite natuke suuremaks jätta, siis Advanced nupule vajutades saab ka käsitsi suuruse määrata. Lisaks saab sealt ka määrata, kas vähendada originaal pilte nendest koopiate tegemise asemel. Kui häälestatud, siis võib rahulikult vajutada OK nuppu ning lasta masinal natuke toimetada.

Lõpetades võib nüüd pildid rahuliku südamega veebi riputada, plaadile kirjutada või mälupulgaga jagada.

Toredat toimetamist!