Eesti

Kuidas avada MS Office 2007 faile ilma MS Office 2007 paketita?

Paljud on varustanud oma arvuti kas siis omaalgatuslikult, tööandja poolt või on uue arvutiga kaasa tulnud uusima MS Office 2007 tarkvarapaketiga. See aga salvestab vaikimisi failid formaadis (nimetatakse Office Open XML, .docx, .xlsx ja .pptx failideks), mida ei suuda avada isegi vanemad MS Office pakettide tarkvarad. Mida siis teha, kui valdusesse on sattunud MS Office 2007 fail, mida on väga vaja lugeda, aga mida ei saa avada puuduva MS Office 2007 tõttu?


Kuidas muuta failinimesid, kui faile on rohkem, kui jaksaks ükshaaval muuta?

Teatavasti on veebimaailm kapriisne mõningate tähemärkide peale failinimedes. Üheks selliseks teadaolevaks kapriisitariks on CMS Made Simple moodul Gallery. Näiteks võivad imelikke asju tekitada tühikud ja Maariamaa täpitähed. Seega on heaks tavaks neid failinimedes mitte kasutada veebiserverites. Mis siis aga saab, kui sõbralt või kolleegilt on saadud hunnik pilte veebipanekuks näiteks failinimedega "Isadepäev Jõgevamaal XXX.jpg", kus siis X'id tähistavad numbrikombinatsioone?


Mida teha, kui pilte on mustmiljon, ning need kõik tuleb veebi panekuks väiksemaks teha?

Paljud mingil määral fotograafiaga tegelenud inimesed on kindlasti kokku puutunud probleemiga, kus tehtud on hunnik pilte, mida vähemalt lähedased kangesti näha tahaksid. Suurte piltide veebi üleslaadimine aga võtab tohutult aega ning mõnel juhul võib ka veebis pildi avamine oma aja võtta. Või siis ei mahu üle 1500 pildi resolutsiooniga 3000+xmidagi plaadile või mälupulgale ära. Mida siis nendega teha?